Методический центр
управления образования
        администрации города Макеевки

             mak-emc@mail.ru                                  

 

ГЛАВНАЯ

СЕКТОРА

НОРМАТИВНЫЕ ДОКУМЕНТЫ

ПЛАН РАБОТЫ

КОНКУРСЫ

ОДАРЕННЫЕ ДЕТИ

ДИСТАНЦИОННОЕ ОБРАЗОВАНИЕ

ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫЙ ПОРТАЛ

ГОРОДСКОЙ РОДИТЕЛЬСКИЙ КОМИТЕТ

БАНК НАУЧНО-ПЕДАГОГИЧЕСКОЙ ИНФОРМАЦИИ

ВИРТУАЛЬНАЯ ВЫСТАВКА

 

координатор

Мелёхина Людмила Владимировна,

методист

тел.(050)943-48-65
e-mail: lvm-54@mail.ru

 

 


ОБЩЕСТВЕННЫЕ ОРГАНИЗАЦИИ В СИСТЕМЕ ОБРАЗОВАНИЯ ГОРОДА

Спілка молодих викладачів
Міська рада старшокласників
Школа майбутнього керівника
Директорський клуб «Однодумці»
Газета міської ради старшокласників «Взлет»

 

 

20 лютого 2014 року в МЗШ № 90 відбулось  чергове  засідання директорського клубу «Однодумці» за темою «Цифрове покоління», в якому прийняли участь, крім директорів макіївських шкіл, представники Кирівського ЦСССДМ.  Обговорення теми зустрічі після перегляду  в режимі on-line лекції доктора психологічних наук, члена - кореспондента РАН,  професора факультету психології Московського державного  університету імені Ломоносова,  директора Фонду Розвитку Интернета Солдатової Галини, показало своєчасність та актуальність розгляду даної теми не лише керівниками навчальних закладів, а й педагогічною громадськістю. Порівняльний аналіз результатів анкетування учнів та педагогів показав, що потребу у оволодінні комп’ютерною грамотністю мають не лише представники старшого покоління, а  й підлітки. Корисним був виступ директора ЦСССДМ Баканової Г. О. «Діти цифрового покоління», який супроводжувався показом відеороликів. Методичні рекомендації психологів для вчителів, а також поради учням та їхнім батькам  можна знайти у додатках  до даного матеріалу та використовувати у роботі.

Сумісна робота  школярів та керівників ЗНЗ щодо створення проекту «Школа майбутнього»  показала, що покоління педагогічних працівників   сьогоднішньої школи готово співпрацювати з представниками нового покоління Z, не дивлячись на відмінності в їх баченні перспектив розвитку сучасної школи.

Представники учнівського самоврядування шкіл №№ 90, 47, 53, 59, міського ліцею прийняли участь в редакційній зустрічі з членами редколегії газети «Взлет», в ході якої обговорювались проблеми шкільного життя та їхнє висвітлення на сторінках газети, обмінялись думками щодо удосконалення міської газети для старшокласників.

 

матеріали скачати

 

 

27  березня на базі НВК № 49 «Надія» відбулось чергове заняття в школі управлінського резерву (ШУР) за темою «Інноваційні функції керівника навчального закладу». Крім членів ШУРи на заняття були присутні знов призначені заступники директорів окремих  макіївських ЗНЗ  та активісти СМП. Заступники директора НВК № 49 Геращенко Н. І. та Каишова І. Ю. ознайомили присутніх з системою роботи з педагогічними кадрами, з організацією профільного навчання в старшій школі, з інноваціями в роботи навчального закладу. Слухачам були представлені  відповідні презентації, відеофільм, проведена екскурсія по школі. Особливий інтерес у присутніх визвали  оформлення рекреацій за участю школярів, музей школи, медіаклас, методичний кабінет. Психолог школи розповіла про досвід роботи  НВК  щодо використання комп’ютерних  програм «Універсал» та «Персонал».

Теоретична частина зустрічі була присвячена  інноваційним управлінським функціям. Учасники  семінару  працювали над створенням власної концепції  на  підставі «суб’єктної концепції лідерства», запропонованої  доктором педагогічних наук, професором,  головним редактором журналу «Управління освітою»  видавництва «Шкільний світ» Лідією Даниленко.

В ході обговорення результатів навчання слухачі досягли висновку, що керівництво майбутньою школою, в якій вони будуть працювати, вимагає не лише знання інноваційних методів, а й їхнє повсякденне використання новим поколінням керівників.

 

матеріали  скачати

 

19 грудня 2013 року в МЗШ № 44 відбулось чергове засідання клубу директорів «Однодумці» за темою «Ефект педагогічного вигорання. Як боротися з цим явищем?». Враховуючи актуальність проблеми, члени клубу розглянули теоретичні аспекти даного питання. Директор школи Красноносова Н. М. ознайомила присутніх з системою моніторингових досліджень, які застосовуються у навчальному закладі, із результатами анкетування педагогічних працівників. Проектний психолог Грищенко О. П. показала керівникам ЗНЗ  методику визначення рівня синдрому емоційного вигорання, прийоми антистресового захисту, дала рекомендації щодо створення в педагогічному колективі сприятливого морально-психологічного клімату. Психологічний тренінг, проведений з метою попередження синдрому емоційного вигорання, викликав жвавий інтерес у присутніх. На прикладі створення новорічних малюнків за допомогою кольорової косметичної солі та різних зернових культур, керівники відпрацювали одну із багатьох форм релаксації щодо покращення психічного здоров’я учасників навчально-виховного процесу. Хорошого настрою додали виступи учнів різного віку МЗШ № 44. Святкова атмосфера була створена учителем Шебановою Л. М.  під час проведення літературної вітальні  учнями 6-го класу «Із слова починається людина!». Гості пригостили дітей ласощами від Святого Миколая. В ході обміну думками керівники висловили тезиси про необхідність використання здоров’язберігаючих технологій не лише у роботі з учнями, а й у своїй особистій діяльності, поділились власним досвідом з розглянутого питання. Піднята проблема є дуже актуальною з урахуванням того, що з року в рік зростає інтенсивність педагогічної праці, збільшується перелік обов’язків керівників освітніх установ та міра їхньої відповідальності, продовжується процес старіння кадрів.

матеріали семінару

 

 

31 жовтня 2013 року на базі МЗШ № 108 відбулась творча зустріч слухачів Школи управлінського резерву (ШУР) та активу Спілки молодих педагогів (СМП). Обговорювалась тема кар’єрного росту педагогів. Розглядались умови «горизонтальної» та «вертикальної» кар’єри педагога на прикладі роботи адміністрації МЗШ № 108 з педагогічними кадрами навчального закладу. В ході обговорення прийшли до висновку, що неодмінною умовою успішного кар’єрного зростання молодого педагога є наявність у нього лідерських якостей. Тому слухачам була запропонована анкета Д. Максвелла щодо оцінки якостей, необхідних лідеру. Результати анкетування показали, що більшість присутніх мають відповідні якості лідера, але потребують подальшої роботи щодо їхнього розвитку.

В ході виконання практичних завдань була проведена рефлексія. Після роботи в групах обговорювались позитивні та негативні сторони діяльності керівника. В ході практичної роботи молоді педагоги виконували завдання щодо ранжирування характеристик керівника-лідера за їхньою значущістю. Виявилось, що результати роботи в 4 групах майже співпали, але індивідуальні погляди слухачів в деякій мірі різняться між собою. Особливо гострим та зацікавленим було обговорення відповідей на питання,

що подобається та що не подобається у роботі керівника навчального закладу.

Перегляд вебінару кандидата педагогічних наук, головного редактора журналу «Управління освітою», доцента кафедри наукових основ управління ХНПУ ім. Г. С. Сковороди Григораша В. В. «Минуле та майбутнє системи освіти» став преамбулою розповіді директора МЗШ № 108 Гурманкіної Т. І. про роботу педагогічного колективу по створенню моделі Школи для всіх. ЇЇ розповідь доповнили заступники директора Іващенко І. В., яка ознайомила присутніх з роботою класу інклюзивної освіти, та Котова Т. О., яка розповіла про залучення батьківської громадськості до участі в організації навчально-виховного процесу. Екскурсія по школі, відвідування шкільного музею, перегляд виступу команди ЮІД- призеру Всеукраїнського конкурсу підтвердили, що робота адміністрації школи щодо підвищення професійного росту педагогічних кадрів ефективно впливає на покращення якості освіти в МЗШ № 108. Саме на це звертали увагу учасники семінару під час підведення підсумків роботи.

додатки

 

 

17 жовтня 2013 року  на базі МЗШ № 5 відбулось чергове засідання клубу директорів шкіл «Однодумці». Директор школи Стасенко О. П. розповіла про  один з напрямків роботи навчального закладу в системі національного виховання –музейну педагогіку. Її розповідь, підтверджена експонатами шкільного музею «Школа, школа, ты судьба моя!» та екскурсією, яку провели для гостей учні 3 класу, викликала не лише інтерес у присутніх колег, але й створила  відповідний емоційний настрій .  Обговорення теми органічно вписалось в тему вебінару головного редактора журналу «Управління школою» кандидата педагогічних наук Григораша  В. В. «Про минуле і майбутнє: шляхи оновлення управлінської діяльності керівника навчального закладу», який у запису почули члени клубу. Крім того, обговорювались нагальні проблеми сьогодення,  керівники навчальних закладів  обмінювались досвідом роботи. Гостро пройшло обговорення морально- етичних сторін  діяльності керівника, міжособистісних стосунків в педагогічному колективі, цілеспрямованої роботи по створенню в закладі команди, про взаємостосунки між членами шкільної адміністрації. Інформаційно – комунікативні технології, застосовані в ході проведення заходу, викликали не абиякий інтерес.

Неповторну атмосферу саме клубної форми роботи створювали імпровізації, в ході яких директори шкіл на свою адресу почули щирі привітання та побажання, отримали невеличкі подарунки, які стануть їм у пригоді у професійній діяльності.   Розходились із почуттям того, що кожна школа має свої нароби , дуже цікаві для колег, якими є сенс ділитися між собою.

             

Макіївські юнкори серед найкращих.

    Починаючи з 1997 року, в місті Миколаєві при сприянні Національної спілки журналістів України, Національної академії педагогічних наук України та Асоціації молодіжної преси України на базі Миколаївського коледжу преси та телебачення щороку відбувається Національний конкурс шкільних газет. Газета макіївської міської ради старшокласників тричі приймала участь у конкурсі. У 2007 році наша газета була переможцем в номінації «Найкраща національна газета», у 2012 році стала лауреатом конкурсу. І ось у 2013 році ми знов серед кращих: газета «Взльот» посіла І місце в номінації «Краща газета юнкорівських обʼєднань». У поточному році конкурс отримав статус міжнародного. На конкурс надійшло 3217 робіт з 820 навчальних закладів України, Росії, Беларусі, Молдови, Болгарії, Грузії, Польщі. Очолював конкурс президент МКШМ – секретар Національного союзу журналістів України директор Миколаївського коледжу преси та телебачення Глеб Головченко, серед членів журі – відомі українські журналісти.

    На урочисту Церемонію нагородження переможців XVI Міжнародного конкурсу шкільних медіа та на V Всеукраїнський зліт юнкорів були запрошені кореспонденти «Взльоту» - учениці МЗШ № 53 Щербакова Анастасія та Литвиненко Дарья на чолі з їхнім керівником викладачем факультативу «Основи журналістики» Центру розвитку обдарованої молоді Тарасовою Г. В. Представники редакції отримали нагороди, серед яких Диплом переможця, памʼятний знак , фотоапарат.
У вересні 2013 року команда «Взльоту», у складі учениць 10 класу МЗШ № 53 Кулікової Оксани та Фартушної Анастасії, приймала участь у традиційному ХІІ відкритому фестивалі дитячих та молодіжних ЗМІ України в Донбасі «Жми на RECord!» і посіла 3 місце у номінації «Преса». Журналісти-професіонали зі складу журі відзначили такі позитивні сторони газети «Взльот», як вірність традиціям, наявність постійних рубрик, серед яких особливу увагу привертають новини, оптимістичну спрямованість видання, високу якість інтерв’ю, щирі матеріали на морально - етичні теми.

    На початку жовтня поточного року редакція газети отримала радісну звістку: найактивніші юнкори газети Кулікова Оксана та Шикула Анастасія отримали безкоштовні путівки в Міжнародний дитячий центр «Артек» на Всеукраїнський фестиваль дитячих ЗМІ «Артек + ». Зміна, в яку дівчата будуть перебувати в Артеці, не лише оздоровча, а ще й тематична під назвою «Завтра починається сьогодні». Чекаємо від власних юнкорів нашої газети цікавих матеріалів з місця подій

               

Список слухачів  Школи  управлінського резерву (ШУР)на 2013 – 2014 навчальний  рік

№ з/п ПІБ Навчальний заклад Предмет, який викладає
1 Мамичева Олена Олександрівна ліцей №1 з МЗШ № 61  географія
2 Бобровникова Карина Володимирівна МЗШ № 108 англійська мова
3  Ушакова Лілія Володимирівна НВК № 93  
4 Новікова Вікторія Вікторівна  МЗШ № 16 російська мова
5 Колдобова Наталія Володимирівна МЗШ № 50  початкові класи
6 Савостьянова Інна Вікторівна МЗШ № 99  
7 Попова Олеся Володимирівна МЗШ № 104 англійська мова
8 Савкова Ольга Сергіївна  Міський ліцей англійська мова

 

 

22 травня відбувся випуск слухачів Школи майбутнього керівника (ШМК). Теплі слова і надія на успіх молодих педагогів пролунали в побажаннях головного спеціаліста управління освіти Макіївської міської ради  Лушпи Т. Г. та директора НМЦ  Савули А. І. Випускниці отримали подарунки, серед яких книги з питань управління навчальним закладом, передплата на педагогічні видання і т. інш.

докладніше

 

На Вашу увагу представляємо проекти «Школа, яку побудувала Я!», підготовлені випускницями школи майбутнього керівника:

 

1.Комаровою Інною Андріївною – вчителем МЗШ № 32

 

2. Севостьяновою Юлією Василівною – вчителем МЗШ № 32 .

 

 

25-27 квітня 2013 року в м. Миколаєві відбулась церемонія нагородження переможців міжнародного конкурсу шкільних медіа, серед яких і редакція газети «Взлет».

докладніше

26 квітня 2013 року на базі ДонНАБА проведено семінар для директорів Макіївських шкіл за темою «Сумісна робота вищого навчального закладу із загальноосвітніми навчальними закладами щодо організації профільного навчання та профорієнтаційної роботи»

докладніше

 

 

 

Учебно-методический центр продолжает сотрудничество с консалтинговой службой «Перспектива» издательской группы «Основа»

( г. Харьков). Очередной семинар был посвящен продуктивному обучению. В течение 4 часов участники семинара наслаждались (так оценили многие педагоги стиль общения с лектором) живым словом ученого-педагога Ивана Павловича Пидласого, автора учебника «Педагогика», по которому училось ни одно поколение педагогов.

Доктор педагогических наук, профессор очень понятно и доступно на литературном живом украинском языке удерживал внимание 50 педагогов, изъявивших желание услышать ученого. Многие идеи были близки слушателям, с некоторыми они не соглашались, где-то вступали в дискуссию, но интерес к обсуждаемой теме не пропадал, так как лектор умело переключал внимание слушателей, цитировал очень к месту выдающихся ученых-педагогов, интеллигентно шутил. Вот и отыскалось нужное слово: ИНТЕЛЛИГЕНТНОСТЬ и еще ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНАЯ среда – вот что привуалировало на протяжении нескольких часов в аудитории, где проходил семинар.

Ну, а по окончании семинара - традиционное вручение сертификатов, фотографирование на память, обмен впечатлениями и пожелания о дальнейшем сотрудничестве. Расходились по школам с непременным желанием апробировать те идеи, о которых услышали, найти и прочитать книги ученого, среди которых и книга «Продуктивний учитель».

 

отзывы о семинаре

 

Думай о городе!

Эти слова рядом с портретом В. Г. Джарты увидели участники встречи, которая состоялась в конце марта в Макеевском городском художественно – краеведческом музее. На встречу были приглашены  члены клуба директоров «Единомышленники», слушатели  школы будущего руководителя и активисты союза молодых преподавателей Макеевки. Педагоги и директора школ в рамках курсовой переподготовки при ДонНУ часто посещают музей. Однако сегодня они познакомились с новыми экспозициями, а именно посетили зал «Макеевка в годы Великой Отечественной войны» и увидели материалы, посвященные деятельности Почетного гражданина нашего города Джарты В. Г. Рассказ экскурсовода сопровождался показом фильма о Василии Георгиевиче. Все присутствующие были едины в своем мнении о том, что все это должны видеть не только учащиеся школ, но и их наставники. Можно много говорить об актуальности в наше время патриотического воспитания, а можно просто посетить музей.

Вторая часть встречи была посвящена автору 3-ей книги «Макеевка. История города» Елизавете Хаплановой. Елизавета Николаевна вспомнила свои детские годы, рассказала о своем творческом пути, а потом…зазвучали стихи в исполнении автора. Светлели лица педагогов, в глазах появились весенние лучики и, пусть ненадолго, но отошли на второй план все заботы и невзгоды сегодняшнего дня. Традиционно в конце встречи были вопросы, автографы, пожелания о дальнейших встречах и приглашения в педагогические коллективы. Цветы, хорошее настроение, фотография на память - много ли надо нам для того, чтобы мир опять оделся в цветные краски. Именно для этого и задумываются такие встречи. Настоятельно рекомендую всем своим коллегам  посещать  наш городской музей, приводить туда учащихся. В начале апреля в музее будет выставка работ воспитанников макеевской станции юных техников. Приходите – и вы не пожалеете!

Если есть желание  пригласить в гости Е. Н. Хапланову, звоните и Елизавета Николаевна с удовольствием откликнется. Кроме того, вы можете пообщаться с ней в «Одноклассниках», где у нее есть своя страничка.

 


    На черговій зустрічі в директорському клубі «Однодумці», яка відбулася в кінці лютого 2013 року, було проведено засідання круглого столу за темою «Соціальне партнерство. Робота в освітньому окрузі».

 

 

докладніше

    Відбулось спільне засідання клубу директорів «Однодумці» та макіївського відділення Асоціації керівників шкіл України (АРШУ). Спільна зустріч обумовлена ​​тим, що представники двох громадських організацій в більшості своїй - досвідчені керівники навчальних закладів, у яких є спільні інтереси не тільки особисті, але й спрямовані на модернізацію системи освіти. Про це свідчить перелік розглянутих в ході зустрічі питань. Від повідомлення члена виконкому Донецької АРШУ, до складу якої входить макіївське відділення, директора УВК № 49 «Надія» Федорової Т. І. про підсумки роботи за 2010-2012 роки плавно перейшли до обговорення проектів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Положення про атестацію керівніків навчально закладів »та« Положення про рейтингову оцінку діяльності навчального закладу », в обговоренні яких в Києві приймала участь куратор від Макіївки директор МОШ № 103 Шкіренко В. А.  

докладніше

 

Відгук  на лекцию «Стратегічне управління в школі. Перспективний план, програма розвитку, концепції розвитку» для  керівників учбових закладів

 

Відгук  слухачів про семінар " Особливості викладання англійської мови в початковій школі"

 

Відгук слухачів семінару на тему "Як зробити урок ефективним. 101 цікава ідея для продуктивного навчання"

Чергове виїзне засідання Клубу директорів шкіл відбулося  в загальноосвітній школі № 12. Говорили про соціальне партнерство в системі освіти.

 

докладніше

Директорський клуб "Однодумців"

докладніше


 Школа майбутнього керівника - елітний клуб учительської молоді!

докладніше

Нагородження найкращих юнкорів газети "Взлет" за підсумками  2011-2012 навчального року

докладніше